Fabry hastalığına genel bakış

Fabry hastalığının yönetimi

Bu web sitesindeki içerik ile yalnızca Fabry hastalığı hakkında bilgi verilmesi amaçlanmıştır.

Fabry ile Yaşamak, Shire şirketler grubunun bir iş birimi olan Shire İnsan Genetik Tedavileri tarafından kurulmuştur. Bu web sitesi, Fabry hastalığı ile ilgili sağlık konularında genel kamuya, hastalara, ailelerine ve profesyonel sağlık çalışanlarına bilgi sağlamak için, endüstri ve yasal standartlara uygun olarak geliştirilmiştir. Shire İnsan Genetik Tedavileri, buradaki bilgilerin doğru ve geçerli olması için her türlü çabayı göstermektedir. Bununla birlikte, bu web sitesinde sağlanan bilgiler geniş kapsamlı ve ayrıntılı değildir. Fabry ile Yaşamak web sitesinde bulunan bilgilerin kaynakları ilgili sayfalarda verilmiştir.

Sponsorluğu, Shire şirketler grubunun iş birimi olan. Shire İnsan Genetik Tedavileri tarafından yapılmaktadır.

 

Aile geçmişi

Birçok sağlık sorununun genetik bağlantısı vardır. Bu, belirli bir hastalık ile ilgili risk düzeyinin ya da sağlık durumunun bize ebeveynlerimizden kalıtsal geçtiği anlamına gelir. (Fabry hastalığının kalıtsal geçişi bölümüne bakın.)

Eğer ailenizde Fabry hastalığı belirlenmişse, ailenizin tıbbi geçmişine bakılarak, kimlerin etkilendiği, şimdi ve gelecekte kimlerin etkilenme olasılığı olduğu anlaşılabilir. Fabry hastalığını diğer aile üyeleri, aile doktorunuz ve uzmanınız ile görüşürken bir soy ağacı bulundurmanız da yararlı olacaktır.

Family tree Kendi soy ağacınızı yaratmanıza yardımcı olması amacıyla şablon indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın. Ailenizdeki herkesi ayrıntılarıyla gösterebilir, yaşlarını, sağlık durumlarını ve ölmüş olan akrabalarınızın ölüm nedenlerini yazabilirsiniz. Bu bilgilerin bazıları halen elinizde olabilir ya da bu bilgileri edinmek için akrabalarınızdan yardım alabilirsiniz. 

Tıbbi soy ağacı şablonunu ve yönergeleri indirin.

 
Yukarı git

Sayfa son güncelleme: Mayıs 2011